Dominacja Holandii podczas PŚ juniorów w Zakopanem, dwa miejsca na podium dla Polski
16.12.2013

Pierwsze w sezonie zawodu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim które odbyły sie na torze w Zakopanem zdominowali Holendrzy. Na dwanaście konkurencji, w których realizowano w sobotę i niedzielę, Holendrzy wygrali aż 10. Łupem Holendrów nie padły tylko bieg ze startu wspólnego juniorek (wygrała Włoszka Giulia Lollbrigida) oraz druzynowy sprint (mieszany zespół austriacko - holenderski)

Spośród Polaków najlepiej wypadli Aleksandra Kapruziak (czwarte miejsca na 500 i 1000 m oraz piąte na 1500 m) i Piotr Michalski (trzeci na 500 i 1000 m). Ponadto drużyna juniorek (Patrycja Zachariasz, Kaja Ziomek i Aleksandra Kapruziak) zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym.