ME na krótkim basenie w Herning za nami.
16.12.2013

W miniony weekend w duńskim Herning odbyły się ME Europy w pływaniu na basenie 25 metrowym. Polacy zdobyli podczas imprezy 3 medale (1 złoty i 2 srebrne) co jest poprawą zarówno ilościową jak również jakością w porównaniu do ME sprzed roku. Wówczas reprezentanci Polski zdobyli tylko 1 złoty medal.

Z krążkami z północy Europy wrócą do kraju Radosław Kawęcki (trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy na 200m stylem grzbietowym) oraz Aleksandra Urbańczyk (srebro na 50m stylem grzbietowym) i Paweł Korzeniowski (srebro na swym koronnym dystansie 200m stylem motylkowym).

Zawiódł podczas imprezy Mateusz Sawrymowicz. Zawodnik MKP Szczecin przygotowywał się specjalnie pod kątem tych zawodów. Jednakże nie trafił z formą i na swym koronnym dystansie 1500m dowolnym został sklasyfikowany na 16. pozycji.