Życzenia noworoczne od Polskiego Związku Biathlonowego
01.01.2014

Miniony rok był dla polskiego biathlonu najlepszym od lat. Wszystko, co dobre zaczęło się od Mistrzostw Świata w Novym Mescie, gdzie Krystyna Pałka zdobyła srebrny, a Monika Hojnisz brązowy medal. Później medalowa passa Moniki została podtrzymana podczas Mistrzostw Europy,gdzie na jej szyi zawisło złoto i dwa srebra. Również w 2013 roku w próbie przedolimpijskiej w Soczi Magdalena Gwizdoń przypomniała sobie, jak smakuje zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Nie można również zapomnieć o dobrych startach naszej sztafety kobiet, a także o złocie Kingi Mitoraj na Zimowym Festiwalu Młodzieży Europejskiej.

Wszystkie wyżej wymienione sukcesy miały miejsce w sezonie 2012/2013, a obecny olimpijski sezon, który dopiero na dobre się rozkręca również mieliśmy kilka chwil radości. W Hochfilzen trzecie miejsce zajęła Krystyna Pałka, a Weronika Nowakowska - Ziemniak zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale została multimedlaistką Uniwersjady w Trentino. Na tej samej imprezie Monika Hojnisz wywalczyła dwa srebra.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że w 2013 roku Dusznikom Zdrój zostały przydzielone aż trzy imprezy międzynarodowe ! dwa Puchary IBU oraz Mistrzostwa Europy do lat 26.

Na koniec chcemy podziękować wam wszystkim, że byliście z nami oraz, że wasze grono systematycznie rośnie.

Czego życzylibyście polskiemu biathlonowi w nowym 2014 roku ?