Święta naszych najlepszych biathlonistek
25.12.2013

Nasze biathlonistki zanotowały doskonały występ podczas Uniwersjady. A teraz przed kolejnymi występami w sezonie - w tym przed imprezą sezonu czyli IO w Soczi - opowiadają o Świętach.

- Chciałabym nacieszyć się klimatem świątecznym z rodziną, ubrać choinkę, odwiedzić znajomych, ale też troszkę odpocząć - podkreśliła Krystyna Pałka, która w czasie zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen (6-9 grudnia) sprawiła swoim koleżankom z drużyny niespodziankę. - Szóstego grudnia nasz masażysta w stroju Świętego Mikołaja chodził z workiem po pokojach dziewczyn od 6.30 rano i rozdawał prezenty, które to ona ufundowała - relacjonował trener Adam Kołodziejczyk.

Pałka nie wie za to, co sama chciałaby znaleźć pod choinką. - Nie myślałam o prezentach. Życzyłabym sobie za to, żeby w Boże Narodzenie było dużo śniegu. Święta bez śniegu to... nie święta - uważa.

Spotkanie z rodziną jest najważniejsze także dla jej reprezentacyjnej i klubowej koleżanki Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak.

- Powrót do domu i ujrzenie najbliższych będzie chyba najbardziej wymarzonym prezentem pod choinkę. Zawsze kultywowaliśmy tradycje związane z Bożym Narodzeniem, natomiast w tym roku trudno powiedzieć, jak będzie to wyglądało. Nie spędzimy świąt u nas, wyjeżdżamy z najbliższą rodziną do wynajętego domku - poinformowała.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w dniach 3-5 stycznia w niemieckim Oberhofie. Obie biathlonistki wezmą też udział w rozpoczynających się 7 lutego zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi.