Pierwsza Liga Warszawska - koszykówka
: 5
: 20
:
Koszykówka W rzeczywistości grają dwie do drużyny po 5 zawodników w każdej. Celem zespołów jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwników oraz uniemożliwienie zdobycie piłki i wykonanie celnych rzutów drużynie przeciwnej. Zawodnicy zdobywają kosze za 3 punkty zza linii 6,75 metra,... Koszykówka W rzeczywistości grają dwie do drużyny po 5 zawodników w każdej. Celem zespołów jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwników oraz uniemożliwienie zdobycie piłki i wykonanie celnych rzutów drużynie przeciwnej. Zawodnicy zdobywają kosze za 3 punkty zza linii 6,75 metra, za 2 punkty za rzut z akcji wykonany w mniejszej odległości niż linia rzutów za 3 punkty, lub za 1 punkt rzuty osobiste z linii rzutów wolnych. Zawodnik nie może popełnić więcej niż 5 fauli, zarówno technicznych jak i osobistych. Po popełnieniu 5 wykroczenia musi w ciągu 30 sekund opuścić plac gry i być zmieniony przez innego zawodnika. Mecz składa się z czterech kwart, które trwają po 10 minut. Przerwa między kwartami wynosi dwie minuty, natomiast między połowami (po 2óch kwartach) 15 minut. Zwycięża zespół, który po czterech kwartach będzie miał na swoim koncie większą liczbę punktów. Jeśli jest remis, rozgrywana zostanie 5 minutowa dogrywka. W Serwisie grają dwie drużyny, które same ustalają czas rozgrywki oraz ilość kwart. Ilość graczy w meczu również dowolna. Ilość zmian w meczu elastycznie ustalana. Wygrywa drużyna, która zdobędzie większa liczbę punktów w całym spotkaniu. 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis. Gracz otrzymuje do swojego prywatnego rankingu taką samą ilość punktów. Dodatkowe punkty rankingowe otrzymują zawodnicy, którzy zostali wskazani jako „zawodnik meczu”. Za miano „zawodnika meczu” osoba otrzymuje 5 punktów. Za przymusowe opuszczenie boiska -5 punktów. Grasz dowolną ilość spotkań z dowolnymi przeciwnikami, na takich zasadach jakie z każdym ustalisz. Za zwycięstwa przypisywane są z góry ustalone punkty. Zwycięża osoba, która zdobędzie w finalnym rankingu największą ilość punktów na koniec sezonu. Początek i koniec sezonu są z góry sztywno wyznaczonymi datami. Dopóki nie zostanie osiągnięty limit drużyn w lidze może do niej zgłosić się każdy. Od tego momentu może on przystąpić do rozegrania w lidze meczu. Po rozegraniu pierwszego meczu oficjalnie jest dołączony do ligi. Zasada ta nie dotyczy pierwszych pięciu drużyn - one automatycznie po zgłoszeniu zostają oficjalnie dołączone do ligi.