Pierwsza Liga Warszawska
:
Siatkówka
Siatkówka
W rzeczywistości grają dwie drużyny po 6 zawodników, zaś pełny skład z zawodnikami rezerwowymi liczy 12 osób. Mecz rozgrywany jest do 3 wygranych setów. W czasie spotkania, może być rozegranych maksymalnie 5 setów. Zespół wygrywa seta w momencie, gdy osiągnie granicę 25 punktów, przy koniecznej przewadze min. 2 punktów nad przeciwnikami (25:23, 26:24..), lub w piątym secie – tie-breaku, gdy osiągnie 15 punkt. Wtedy również obowiązuje zasada przewagi dwóch punktów (15:13, 16:14 itd.). Każdy zespół posiada dwie 30 sekundowe przerwy w czasie seta. Drużyna zdobywa punkt w momencie, kiedy piłka dotknie boiska zespołu przeciwnego, lub gdy przeciwnik popełni błąd.

W Serwisie graja dwie drużyny, które same ustalają ilość setów, pamiętając, że najwięcej może być 5 setów.
Ilość graczy w meczu również dowolna, ale nie większa niż 6. Ilość przerw w secie również elastycznie ustalana.
Za wygranie meczu bez tie-breaku gracz/drużyna otrzymuje 3 punkty. Natomiast za zwycięstwo w tie-breaku zwycięzca przypisuje na swoje konto 2 punkty, a drużyna przegrana 1 punkt.
Gracz otrzymuje do swojego prywatnego rankingu taką samą ilość punktów.
Dodatkowe punkty rankingowe otrzymują zawodnicy, którzy zostali wskazani jako „zawodnik meczu”. Za miano „zawodnika meczu” osoba otrzymuje 5 punktów.

Drużyny grają dowolną ilość spotkań z dowolnymi przeciwnikami, na takich zasadach jakie z każdym ustalą.
Za zwycięstwa przypisywane są z góry ustalone punkty. Zwycięża drużyna która zdobędzie największą ilość punktów na koniec sezonu. Początek i koniec sezonu są z góry sztywno wyznaczonymi datami.

Dopóki nie zostanie osiągnięty limit drużyn w lidze może do niej zgłosić się każdy. Od tego momentu może on przystąpić do rozegrania w lidze meczu. Po rozegraniu pierwszego meczu oficjalnie jest dołączony do ligi. Zasada ta nie dotyczy pierwszych pięciu drużyn - one automatycznie po zgłoszeniu zostają oficjalnie dołączone do ligi.