Mamy miejsce w finale. Zwycięstwo polskich piłkarzy ręcznych nad Holandią.
12.06.2013

Po spektakularnym zwycięstwie Kadry Polski w meczu z Holandią 30:23 (13:11), biało czerwoni awansowali do  Mistrzostw Europy, które już za rok odbędą się w Dani.

Pierwsza połowa nie wróżyła jeszcze wspaniałego zwycięstwa Polaków. Dopiero po przerwie zaczęła być budowana przewaga podopiecznych Michaela Bieglera nad drużyną przeciwnika. Na owację kibiców zasłużył z pewnością Kuchczyński. Z ośmiu goli, które padły w niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy, aż sześć należało do tego zawodnika.

Na koniec warto wspomnieć, że choć w składzie zabrakło kilku kluczowych zawodników, ich zmiennicy wspierani przez Bieleckiego, Szmala i Jureckiego poradzili sobie doskonale. Co dobrze rokuje na przyszłość.

Ostatnie spotkanie eliminacyjne dla Polaków zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę w Zielonej Górze z Ukrainą. Stracili oni jednak szansę na awans po porażce ze Szwecją.