Urodziny Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto – Bydgostia
06.12.2013

Już jutro w Opera Nova w Bydgoszczy odbędą się uroczystości roznicowe powstania jednego z najstarszych klubów wioślarskich w Polsce – Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto – Bydgostia.

Towarzystwo Lotto – Bydgostia wywodzi się z Bydgoszczy. Miasto swego czasu nazywane było „stolicą polskiego wioślarstwa”. Tytuł ten wynikał z występowania najlepszych klubów wioślarskich w Polsce oraz wychowaniu pierwszych polskich mistrzów i medalistów olimpijskich. W swej historii zawodnicy Lotto – Bydgostii (a wcześniej Kolejowy Klub Wioślarski Bydgoszcz)zdobyli 4 medale IO, 12 medali MŚ oraz ME seniorów.

Impreza odbędzię się w sobotę 7. grudnia w Opera Nova w Bydgoszczy przy ulicy Marszałka Focha 5 o godzinie 17.