Pierwszy turniej Reprezentacji Polski Fundacji Kibica rozegrany!
26.11.2013

O godzinie 14:40 (24 listopada) zakończył się turniej, w którym wzięło udział 20 byłych Reprezentantów Polski. Choć rywalizacja między drużynami była zacięta największymi zwycięzcami okazały się dzieci, biorące aktywny udział w rozgrywkach. Młodzi Mistrzowie pokazali, że nie są tam z przypadku. Była to wyselekcjonowana grupa młodzieży z domów dziecka, wykazująca się największym talentem i potencjałem. Fundacja Kibica (Organizator) planuje zadbać o ich dalszy rozwój sportowy.

Jest tutaj taki chłopiec, który nas zaintrygował – zarówno przeciwników jak i własną drużynę. Próbował on (co mu się prawie udało!) przelobować Maćka Szczęsnego. Niezły gest, niezły gest, który pokazuje, że w nogach dużo jest! – mówi Michał Żewłakow, kapitan Reprezentacji Polski Fundacji Kibica.

Na imprezie prócz gwiazd pokroju Majdana, Krzynówka czy Świerczewskiego, pojawiły się także osoby nie należące do kadry. W turnieju gościnnie wystąpili Maciej Szczęsny i Robert Leszczyński. Drużynę Fundacji Kibica wsparli m.in.: Mariusz Raduszewski, Dariusz Jackiewicz i Tomasz Sokołowski. Zza linii bocznej, grę obserwowali trenerzy Andrzej Zamilski oraz Edward Klejndinst.

Ostateczny wynik rozgrywek nie był najważniejszy, bo liczyła się przede wszystkim sportowa atmosfera i fakt, że młodzi piłkarze mogli spotkać osobiście gwiazdy wielkiego formatu. Na takich imprezach wynik jest sprawą drugorzędną. Bardzo pożyteczne jest to, że wyselekcjonowana grupa chłopców z domów dziecka może posiedzieć z nami w szatni. Czasem coś usłyszeć, czasem być pochwalonym. To pozwala przekształcić ich marzenia w cele, a być może za jakiś czas wszyscy będziemy z nich zadowoleni – kontynuuje Żewłakow.

Nie mniej jednak zwycięską drużyną w Turnieju Mikołajkowym (rozgrywanym w systemie każdy z każdym) został skład prowadzony przez Jacka Krzynówka (kapitana). W drużynie zagrali: Rafał Leszczyński (bramkarz – gościnnie), Bosacki Bartosz, Arkadiusz Bąk, Piotr Świerczewski, Andrzej Juskowiak, Tomasz Rząsa.

Wśród kibiców pojawiała się Natalia Siwiec, która poprowadziła konkursy oraz wręczyła nagrody Młodym Mistrzom. W jednym z wywiadów trafnie podsumowała także całość imprezy, mówiąc: ...gra tu dużo znanych piłkarzy, ale dziś wygrywają dzieci.

Próby powołania regularnego składu Reprezentacji tworzonej przez najlepszych piłkarzy ostatniego 20-lecia, były prowadzone przez wiele osób od 2005 roku. Ostatecznie udało się to dopiero Fundacji Kibica. Wszystkie eventy z udziałem Reprezentacji Polski Fundacji Kibica będą nagłaśniane w mediach tradycyjnych i społecznościowych, by zwrócić uwagę na problem wyrównania szans między wszystkimi utalentowanymi dziećmi.

(fot. Bartosz Grzywna)