Gramy dla młodych mistrzów!
01.11.2013

Reprezentacja Polski Fundacji Kibica dla talentów z domów dziecka.

Zadaniem Reprezentacji jest zwrócenie uwagi na wyrównanie szans wśród najmłodszych oraz stworzenie nowych możliwości dla talentów wywodzących się z domów dziecka. Składająca się z gwiazd polskiej piłki reprezentacja, zostanie poprowadzona przez wybitnego polskiego selekcjonera – Jerzego Engela oraz Andrzeja Zamilskiego.

Do Reprezentacji Polski Fundacji Kibica zostali powołani wyłącznie byli Reprezentanci Kadry Narodowej. Kapitanem, bez którego nie mogłoby odbyć się całe przedsięwzięcie jest M. Żewłakow. W składzie nie zabrało także nazwisk takich jak Piotr Świerczewski, Tomasz Kłos czy Arkadiusz Bąk. Sylwetki kolejnych piłkarzy są tajemnicą. Fundacja Kibica wkrótce ogłosi konkurs na ich odgadnięcie. Warto zaznaczyć, że powołana drużyna to w pełni profesjonalny zespół. Sztab tworzą m.in: Tomasz  Koter (manager), Stanisław Machowski (lekarz), Jerzy Somow (masażysta).

W pierwszym roku funkcjonowania Reprezentacja ma zamiar zagrać aż 8 meczów. Każdy z nich to szansa na sprzęt sportowy i obozy szkoleniowe dla domów dziecka. Wszystkie eventy z udziałem Reprezentacji Polski Fundacji Kibica będą nagłaśniane w mediach tradycyjnych i społecznościowych, by zwrócić uwagę na problem wyrównania szans między wszystkimi utalentowanymi dziećmi.

Projekt Fundacji Kibica, ażeby propagować futbol wśród najmłodszych jest strzałem w dziesiątkę! To jest właśnie to czego dzisiaj w Polsce potrzeba – żeby propagować futbol tam wszędzie, gdzie są talenty, ale te talenty nie mają szansy pokazać się – mówi Jerzy Engel, selekcjoner nowo powstałego składu.

Prezentacja oraz uroczyste zaakceptowanie Karty Reprezentanta przez wszystkich zawodników odbędzie się podczas pokazowego turnieju 24.11.2013 roku.  Wezmą w nim udział przedstawiciele domów dziecka, stając na boisku ramię w ramię z biało-czerwonymi.

Na tej stronie korzystamy z tzw. ciasteczek (ang. cookies) które umożliwiają korzystanie z zaawansowanych funkcji naszego serwisu. Jeżeli nie wyrażasz zgody na korzystanie z ciasteczek, powinieneś wyłączyć odpowiednią funkcję w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza zgodę na przechowywanie ciasteczek na Twoim komputerze.

Kontakt