Dudek, Żurawski, Frankowski, Świerczewski - znowu razem
21.11.2013

Reprezentacja Polski Fundacji Kibica w piłkę nożną po raz pierwszy zagra na hali widowiskowej Znicza Pruszków 24 listopada 2013r. Rozegra tam turniej wewnętrzny, do którego zostali zaproszeni przedstawiciele Domów Dziecka z całej Polski. Turniej odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:00 i jest imprezą biletowaną z ograniczoną ilością miejsc. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów dojazdu zaproszonych Domów Dziecka i sprzęt sportowy dla Młodych Mistrzów.

Fundacja Kibica (Organizator) pragnie podziękować osobom, które zarejestrowały się na stronie www.fundacjakibica.pl, dlatego też wejdą one na trybuny bezpłatne i poza kolejnością.  Kibice decydujący się na zakupienie biletu będą musieli zapłacić za niego symboliczną kwotę 10 PLN. Bilety dostępne będą w recepcji hotelu ComfortBiznes Pruszków (Sponsora Fundacji) – 100 metrów od miejsca rozgrywek.

Na boisku zmierzą się ze sobą 3 drużyny składające się z byłych zawodników Reprezentacji Polski (w składzie m.in.: Michał Żewłakow, Marcin Żewłakow, Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski, Radosław Majdan, Jerzy Dudek, Wojciech Kowalewski, Marcin Mięciel, Jacek i Arkadiusz Bąk, Tomasz Kłos, Jacek Zieliński, Bartosz Bosacki, Tomasz Rząsa, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Krzynówek, Maciej Murawski, Bartosz Karwan, Kamil Kosowski, Mirosław Szymkowiak, Maciej Żurawski, Andrzej Juskowiak) oraz skład, którego nazwy postanowiono nie zdradzać aż do chwili rozgrywek. Do każdej z drużyn tworzonych przez zawodowych graczy zostaną przydzieleni utalentowani chłopcy z Domów Dziecka. Mecze odbywać się będą w systemie każdy z każdym.

Rozegranie Turnieju Mikołajkowego to nasza propozycja dla piłkarzy jak i kibiców oddanych idei Reprezentacji Polski. Głównym atutem wydarzenia jest zbliżenie młodych kibiców do sportowców wielkiego formatu – mówi Bartosz Kwiatkowski, prezes Fundacji Kibica.

Wychodząc z inicjatywą „Turnieju Mikołajkowego” sprawiamy, że historia piłki nożnej dalej jest żywa, a przy odrobinie szczęścia uda nam się odkryć młode talenty, których rozwojem sportowym moglibyśmy się zająć jako organizacja – kontynuuje Kwiatkowski.

O bezpieczeństwo i zdrowie uczestników rozgrywek zadbają członkowie sztabu medycznego: Stanisław Machowski oraz Jerzy Somow. Zza linii bocznej wszystkie mecze obserwował będzie Andrzej Zamilski – były trener juniorskich Reprezentacji Polski i obecny trener Reprezentacji Polski Fundacji Kibica.

Na Turniej Mikołajkowy fundacja zaprasza nie tylko Kibiców, ale także swoich Ambasadorów i przedstawicieli instytucji sportowych, z którymi współpracuje.